Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - PLLLLLLIEEEENKYYYY Už VIAC NIE!!!!

PLLLLLLIEEEENKYYYY Už VIAC NIE!!!!

od MajcaRia » Pon Jan 05, 2009 2:11 pm

Ahojky maminky mám problém zo svojím 2,5 ročným synčekom, nechce sa mi pýtať na nočník...ked ho naňho posadím v pohode urobí svoju potrebu ale ináč nie...ak mu zase plienku nedám nič si z toho nerobí že si cvrkne aj do slipov...potom mi ukáže že niečo mokré...ale to je dookola...vkuse ho prezliekam a kopec prania pre pár kvapiek...len preto že si cvrkne do slipou...Už som riadne zúfalá, neviem ako ho mám odnaučiť, nájde sa tu niekto kto mi poradí a má skúsenosti???? :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 307
Registrovaný: Pon Okt 27, 2008 11:58 am

od lianka » Pon Jan 05, 2009 2:16 pm

Ahojky!Asi by si mala skusit v teme:Dieta v rodine.Admin ti to tam aj tak presunie.My mamelen 18 mesiacov, zatial to neriesim.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Sob Aug 23, 2008 4:04 pm

od sandras » Pon Jan 05, 2009 2:16 pm

naš ma skoro 2 roky a o nočník nejaví zaujem vobec
dokonca ho začal od isteho času vehementne odmietať :?
ja neviem, však dcera sa naučili okolo 2 rokov akoby sama od seba, a to hned aj v noci bola suchá plienka ... takže v 2r a 3 mes. sme boli bez plienok uplne
ale chlapci to vraj neskor cítia, aj sa neskor pýtaju
naš signalizuje iba kakanie (ale na nočník nesadne!) a o cikaní asi ani nevie, že ciká :roll:

ja ho chcem dať ako 2,5 ročneho do školky, ale ak to takto pojde dalej ...

no ja myslím, že ak necjceš dokola prezliekať slipky pri každom cvrknutí, tak by možno bolo dobre vložiť mu do slipkov poskladanej pol latkovej plienky ... mokro cítiť bude, ale ty si ušetríš troška roboty :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od MajcaRia » Pon Jan 05, 2009 2:24 pm

hej dakujem kočky, som sa pomýlila že píšem do Blacklistu..som si neuvedomila, a už som napísala do témy inde tak diky aj za tieto rady , hned mi je lepšie :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 307
Registrovaný: Pon Okt 27, 2008 11:58 am

od adinka33 » Pon Jan 05, 2009 2:32 pm

ahoj Majcaria, nas prostredny :twisted: bude mat v marci 3 roky a je uz vyse roka cez den uplne bez plienok....akurat na vecer na spanie ju ma....ked mal zhruba 20 mesiacov, zacala som ho davat na nocnik, tak nenasilne a kazdu chvilocku a vzdy ked sa tam vycikal, tak sme mali z toho obaja velikansku radost,,,,jasne, ze sa mu podarilo si aj cvrknut ci uz na zem alebo do slipiek, ale to nevadilo, posadila som ho na nocnik, vycikal sa a dala som mu ciste slipky....kakat kakal dost dlho do plienky, to si ju vzdy vypytal na kakanie a siel za sedacku (to bolo jeho miestecko na kakanie :D ) .....a hned ako zacalo byt vonku teplucko, chodili sme aj von bez plienocky,,,,,v kociku som mala nahradne slipky, teplacky a kratasky.....myslim si, ze kazde dietatko je v tomto ine...len to urcite netreba robit nasilu, lebo to bude zle....pa :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od MajcaRia » Pon Jan 05, 2009 3:05 pm

adinka tak máme niejak podobné detičky, lebo aj môj ma miestečko za gaučom a tam ked je, viem ktorá bije!!! :lol: :lol: :lol: a už len zpoza sedačky na mňa pozerá, že ako sa zatvarím ked ho zbadám, že tam je..no práve nechcem to robiť na silu, ale niekedy už mam riadné nervy...a ešte ked mi iní povedia že fuuuj, on ešte nosí plienky???ved je už veľký!!!no mne to ešte až tak nevadí, ja som si sadla prvýkrát na nočník ked som mala 3roky!!!aspoň čo moja mamka vravela...hanba, že! :oops: ale čo už...skôr ma vytočia reči iných...ale lepšie by bolo keby už nenosil...za tie plienky mu vravím, že mu môžem kúpiť niejaké drahé autíčko za 1000sk to bude poriadné...a aj dostane, ak sa odnaučí za pochvalu!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 307
Registrovaný: Pon Okt 27, 2008 11:58 am

od sandras » Pon Jan 05, 2009 3:48 pm

naš kaká tak, že dojde za mnou, oznámi že "béé" a potom pozrie do očí a ...
ale na nočník nepojde ani za svet :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od 11zdenka11 » Pon Jan 05, 2009 3:53 pm

moja mala vzdy sa mi ide skovat a ked sa zjavi tak je vysmata jak leco a aj je dobra jak med.jako pred chvilou spravila
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od MajcaRia » Pon Jan 05, 2009 6:13 pm

zdenka to poznám :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 307
Registrovaný: Pon Okt 27, 2008 11:58 am

od bubufo » Pon Jan 05, 2009 7:39 pm

moj ide mat 3 roky je uplne bez plienky ale kakat na serbel ani bohovi
vypyta si plienku a uz stene niekde schovany :D pride oznamit cinnost a vybavene cert jeden :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od alex » Pon Jan 05, 2009 8:03 pm

Netreba dieťa nútiť :wink: Náš malý začal chodiť na wc ako posledný (v okruhu známych) aj mladšie deti boli bez plienky skôr ako on :roll: Priznám sa, ja som to nejako neriešila, a poviem pravdu nechcelo sa mi stále sa ho pýtať ( aj 30x za deň) že či ide cikať. Neskôr, po 2,5r. sme ho nechávali bez plienky iba doma, a postupne sa naučil sám. Behom týždňa sme boli bez plienky, ani raz sa mi vonku nepocikal, a po dvoch týždňoch mi dokonca bez plienky aj spával (aj v noci)...
Niekde bolo písané, že deťom ktoré boli moc skoro dávané na nočník, trvá dlhšie sa odnaučiť....a je na tom niečo pravdy. Kamarátka dávala dcéru asi od 1r. a pocikala sa jej vonku ešte ako 2r.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od martuskab » Pon Jan 05, 2009 8:30 pm

alex píše:Netreba dieťa nútiť :wink: Náš malý začal chodiť na wc ako posledný (v okruhu známych) aj mladšie deti boli bez plienky skôr ako on :roll: Priznám sa, ja som to nejako neriešila, a poviem pravdu nechcelo sa mi stále sa ho pýtať ( aj 30x za deň) že či ide cikať. Neskôr, po 2,5r. sme ho nechávali bez plienky iba doma, a postupne sa naučil sám. Behom týždňa sme boli bez plienky, ani raz sa mi vonku nepocikal, a po dvoch týždňoch mi dokonca bez plienky aj spával (aj v noci)...
Niekde bolo písané, že deťom ktoré boli moc skoro dávané na nočník, trvá dlhšie sa odnaučiť....a je na tom niečo pravdy. Kamarátka dávala dcéru asi od 1r. a pocikala sa jej vonku ešte ako 2r.
No neviem.Myslím si ,že to je individuálne.Môj najstarší syn bol cez deň bez plienky od jedného roku,stredný od 14mesiacov.Do ničoho som ich nenútila,pekne mi ukázali na plienočku a cikali na nočník. :lol: :lol: :lol: .Treba len pomaličky a trpezlivo a hlavne nenútiť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od alex » Pon Jan 05, 2009 8:37 pm

Jasné :) ja len, zrovna som bola nedávno v maxe a tam dávala jedna mamička asi pol ročné mimi na záchod :shock: takéto extrémy nemusím, pritom to malé sa akurát "vyškieralo" na mňa (mali otvorené dvere) a ja som tam "stepovala" :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

od martuskab » Pon Jan 05, 2009 8:42 pm

Tak to je naozaj extrém :lol: :lol: :lol: :P :P :P .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od MajcaRia » Pon Jan 05, 2009 11:02 pm

:shock: alex to fakt....polročné??? :shock: :lol: :lol: :lol: jeminééé...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 307
Registrovaný: Pon Okt 27, 2008 11:58 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť